Lajmet e fundit

 • _MG_5688
  30 Gusht 2015 - e Dielë 12:56

  Prishtina nuk pranon zajednicë!

  Sot Lëvizja VETËVENDOSJE! organizoi tribunën e dytë kundër themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Kjo tribunë ku pjesëmarrja ishte masive u mbajt në…

  Lexo me shume
 • 11924773_10152932025532000_2134923431510053324_n
  29 Gusht 2015 - e Shtunë 7:15

  Arrestohën tre aktivistë të VETËVENDOSJE!-s në Istog

  Rreth orës 21:00, Policia e Kosovës arrestoi në Istog tre aktivistë të VETËVENDOSJE!-s tek po shkruanin parulla në qytet. Aktivistët e arrestuar janë Premton Ibërdemaj,…

  Lexo me shume
 • unnamed
  29 Gusht 2015 - e Shtunë 6:32

  Mitrovicë: Populli s’pranon Zajednicë

  Lëvizja VETËVENDOSJE! ka mbajtur një tribunë në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica” ku janë diskutuar dëmet dhe rreziqet që shkaktohen nga formimi i “Zajdenicës” në…

  Lexo me shume
 • 11954658_10152931341957000_713907128161355919_n
  29 Gusht 2015 - e Shtunë 11:24

  Policia gënjen rreth arrestimit të Salih Zybës

  Sot Policia e Kosovës, duke e ndjekur rrugën e shpifjeve të kryeministrit dhe kryepolicit Isa Mustafa, bëri një deklaratë të gënjeshtërt dhe shumë tendencioze. Policia…

  Lexo me shume
 • salih zyba
  28 Gusht 2015 - e Premte 9:29

  Arrestohet dhunshëm Salih Zyba

  Në oborrin e Komunës së Prishtinës, rreth orës 22:00 u arrestua nga Policia e Kosovës, Salih Zyba. Sipas punëtorëve të sigurimit të Komunës, dy policë…

  Lexo me shume
 • emigrant32-685x320
  28 Gusht 2015 - e Premte 1:30

  Mikëpritje e solidaritet për emigrantët

  Jemi dëshmitarë se pas Pranverës Arabe, konfliktit të përgjakshëm në Siri, fushatës çnjerëzore të Shtetit Islamik, dhe mjerimit social të vendeve të pazhvilluara afrikane, këto…

  Lexo me shume
 • _MG_4320
  27 Gusht 2015 - e Enjte 6:27

  Reagim ndaj akuzave të Isa Mustafës dhe djalit të tij

  Pas korrupsionit dhe kriminalitetit 6 vjeçar në Komunën e Prishtinës, pas keqpërdorimeve me pronat në Bërnicë – për të përfituar vetë, pas bashkimit me Thaçin…

  Lexo me shume
 • foto1
  26 Gusht 2015 - e Mërkurë 4:22

  Arrestime të reja pa asnjë arsyetim 

  Policia ka arrestuar 3 aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! të cilët ishin duke dalë nga zyra e Lëvizjes për të shkuar në shtëpitë e tyre. Aktivistët…

  Lexo me shume
 • 11885782_10152923480027000_7024469756539094261_o
  26 Gusht 2015 - e Mërkurë 3:27

  Policia po vazhdon represionin ndaj VETËVENDOSJE!-s

  Policia e Kosovës ka filluar të ndalojë dhe kontrollojë deri në detaje secilën makinë që po del nga zyrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Shpjegimi i policisë…

  Lexo me shume
 • _MG_4867
  26 Gusht 2015 - e Mërkurë 1:00

  “Zajednica” nuk kalon!

  Më poshtë i gjeni të përmbledhura fjalët e z. Glauk Konjufca dhe z. Visar Ymeri, në konferencën e sotme për media. Glauk Konjufca: Dje, Isa…

  Lexo me shume

Lajmet

11924765_10152929650817000_1297942076513917640_n
28 Gusht 2015 - e Premte 1:19

Vazhdon dhuna policore

Policia e Kosovës ndërhyri brutalisht ndaj qytetarëve dhe aktivistëve në Gjakovë, të cilët spontanisht po protestonin kundër vizitës së Ministrit nga Lista “Srpska” për Komunitete…

_MG_4320
24 Gusht 2015 - e Hënë 3:14

Djemve tenderat, Serbisë Zajednicën!

Sot, në ora 16:00, aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! shkruan parullën “Djemve Tenderat, Serbisë Zajednicën!”, në muret e ndërtesës së Qeverisë. Më poshtë e keni fjalën…

SL380120
24 Gusht 2015 - e Hënë 11:16

Gjilan: “Zajednica” copëton Kosovën

Më se 10 vite më parë, qytetarët e Anamoravës u përballen me decentralizimit etnik që po planifikohej të bëhej në këtë zonë. Decentralizimi etnik është…

Aksione